16.
2020/11

Király Gyógyfürdő

Budapest egyik legrégebbi fürdője a Király Gyógyfürdő, mely a budai belvárosban, a Duna part közelében helyezkedik el.
A fürdő története egészen az 1500-as évekig nyúlik vissza, mely a törökök kiűzését és Buda visszafoglalását követően – az 1700-as években – a König család birtokába került.
A névadó család az épület eredeti állapotát megőrizve újította fel a fürdőt, amely még napjainkban is szinte egykori megjelenésével fogadja látogatóit. Habár a második világháború idején jelentősen megrongálódott a létesítmény, de 1950-ben újjáépítették.
A fürdő vízellátását a Szent Lukács gyógyfürdő térségében feltárt kutakból nyeri.
A gyógyvíz jelentős fluoridion-tartalma mellett nátriumos, kalcium-magnézium-hidrogénkarbonátos és szulfátos-kloridos hévíznek számít, mely számos betegség gyógyításánál alkalmazható.
A fürdőzést javasolják mozgásszervi bántalmak, idült derékfájás, porckorongsérv, illetve gerincdeformáció esetén, de ajánlott csont-, és ízületi műtétek utáni utókezelésre, ízületek gyulladásos és kopásos (degeneratív) megbetegedéseire, csontritkulásra, idegrendszeri és idegzsábák kezelésére, Fibromyositis kezelésére, valamint Heine-Medin-betegség utókezelésére is.
A gyógyszolgáltatások között igénybe vehető többek között a kádfürdőzés, víz alatti vízsugármasszázs, orvosi gyógymasszázs és frissítőmasszázs.
Összesen három gyógymedencét próbálhatnak ki a vendégek, továbbá a fürdő területén egy 5 fős pezsgőfürdő, egy merülőmedence, egy gőzkamra, hőlégkamrák és egy napozókert is rendelkezésünkre áll.
A családok kikapcsolódását és pihenését szolgálja a privát családi kádfürdő, de igénybe vehető a szaunás kádfürdő is.
A 6 fő részére kialakított melegvizes, kültéri úgynevezett dézsás fürdő különleges élményt jelent az odaérkezők számára.
A fürdővíz gyógyító erejének kihasználása mellett az egészségmegőrzést, valamint a jó kondíciót egy kialakított edzőterem is elősegíti.

 

A cikk szerzője
Jó Napot Nagyvilág

Hagyj üzenetet